Forma opracowania projektu
Opracowanie końcowe projektów - forma dostarczanego materiału
instrukcja generalna dotycząca wszelkich projektów kursowych
niemniej bardzo proszę korzystać w pierwszym rzędzie z instrukcji
zawartych w kartach projektów podczepionych do stron tematycznych
a. plansze w formacie PDF, dowolny układ i ilość plansz, większe rysunki mogą zajmować sąsiednie plansze w częściach, czyli kompozycja zająć może 2 złożone plansze (patrz schemat);
b. plansze formatu A3 - dwie , wybrane (nie wszystkie) plansze spośród prezentacyjnych, zmniejszone, dobrze ilustrujące projekt, wydrukowane na zwykłym papierze, nie podklejane;
c. esej* wydrukowany na papierze A4, podpisany jak wszystko.
d. zapis elektroniczny - w formacie pdf, ładowany do EDUPORTALU
DALSZE UWAGI NATURY OGÓLNEJ
Projekty opracowywać proszę jako koncepcje architektoniczne (NAJLEPIEJ KONKURSOWE) a nie projekty budowlane czy wykonawcze. Stąd język graficzny ma preferować przedstawienie architektury. Informacje budowlane można oczywiście zawierać ale tak aby były najmniej inwazyjne w odbiorze formy, kolorystyki, faktury i innych walorów projektu.
Jakość kompozycji plansz jest kluczowym dowodem, że autor posiadł wrażliwość ARCHITEKTA a nie budowlańca.
Uczymy się kreacji przestrzeni a nie opracowywania dokumentacji (dotyczy moich zajęć, bo dokumentację trzeba umieć robić, ale to inna para kaloszy)
KOMPUTER W PRACY ARCHITEKTA
Podkreślam stanowczo, że to Państwo odpowiadają za jakość rysunków dostarczanych jako opracowanie projektu, a nie k o m p u t e r i programy na nim zainstalowane. Rysunki muszą zawierać wszelkie elementy projektowane go budynku. Często stosujecie Państwo programy o słabych możliwościach albo też nie macie jeszcze umiejętności. To co "wypluje" z siebie program można i trzeba jeszcze dopracować tak aby rysunki były kompletne. Przykładem nagminne nierozróżnianie stropów międzypiętrowych i stropodachów i inne podobne, które upodabniają rysunki do dokumentacji makiety z tektury a nie dokumentacji budynku.




